Categoriearchief: Media

Uitspraak Raad van State 21 februari 2018

Heel kort gezegd komt de uitspraak er op neer dat het grootste deel van onze bezwaren niet ontvankelijk is verklaard.

> De uitspraak: U kunt de uitspraak hier vinden (weblink).

> De uitspraak: Raad van State in PDF (opent nieuw venster).
Met deze uitspraak is het besluit onherroepelijk. Er is geen hoger beroep mogelijk.

Informatie avond

Wij zullen op korte termijn een informatie avond organiseren voor alle bewoners in het gebied Oostermoer. U ontvangt daar nog informatie over en wij zullen ook een uitnodiging via de lokale kranten publiceren.

Onze advocaat zal tijdens die avond uitleggen wat de uitspraak betekend. Verder zullen opties worden besproken voor het al dan niet voortbestaan van WindNEE en haar activiteiten.

In de statuten van WindNEE staat onze doelstelling: het tegenhouden van het windpark De Drentse Monden en Oostermoer. Nu de beslissing is gevallen dat het park er definitief komt is WindNEE uitgespeeld onder de huidige taakstelling.

Tijdens deze avond zullen we met u overleggen of WindNEE met uw steun moet doorgaan en wat de nieuwe taakstelling dan wordt.
Denk dan aan bijvoorbeeld; meepraten over het Gebiedsfonds, voortrekkersrol bij plan- en of gevolgschade, het begeleiden van schadeprocedures die bij De Haan Advocaten worden aangemeld, of monitoring en toezien op handhaving bij overlast. Welke rol voor WindNEE is weggelegd?

 

Persbericht Tegenwind Veenkoloniën

Vandaag bereikten ons via de social media en de pers diverse berichten over “plakacties” van tegenstanders van windparken in de Provincie Groningen en Drenthe.
Zo zijn er posters geplakt in Meeden, Annen, Beilen en Assen met daarop de afbeelding van burgemeester Rein Munniksma van Midden Groningen en gedeputeerde Tjisse Stelpstra uit Drenthe als “dragers van het foute groene keurmerk “.
Wij keuren nadrukkelijk de verwijzing naar het nazisme af. Als samenwerkende actiegroepen betreuren wij het dat al onze inspanningen niet hebben kunnen voorkomen dat de emoties nu zó hoog oplopen dat er acties zoals deze gevoerd worden, want wij hebben tot nu toe alles in het werk gesteld om constructief samen te werken met overheden en ondernemers om tot een gedragen oplossing te komen voor het probleem van de geplande megawindindustrie- terreinen in onze directe woon- en leefomgeving.
Echter wij kunnen begrip opbrengen voor de emoties die leiden tot de acties, wat niet per definitie betekent dat wij blij zijn met het nu gepresenteerde “plaatje”. Deze emoties herkennen en delen wij. Ook binnen onze groep worstelen mensen al jaren met gevoelens van stress, frustratie, uitputting en onzekerheid. Onze ervaringen met de overheid zijn ook dat deze zich rigide en zonder empathie opstelt richting haar eigen bevolking. Ook wij hebben helaas ontelbare keren moeten ervaren dat de inbreng en het belang van initiatiefnemers vele malen zwaarder weegt dan die van inwoners in het gebied.
In tegenstelling tot de meeste volksvertegenwoordigers in de Staten en in de Tweede Kamer zullen WindNEE en Tegenwind Veenkoloniën zich nu en in de toekomst, blijven inzetten, op de tot nu toe gevolgde manier, voor een oplossing die wél recht doet aan de inwoners van onze prachtige provincies.

Brief naar minister Kamp: Verslag spreekuren Windpark

We hebben Minister Kamp persoonlijk op de hoogte gesteld van onze ervaringen bij de spreekuren van de afgelopen weken. Met de vraag wat hij met alle informatie gaat doen.
Aangezien we daar geen goed gevoel bij hebben, hebben we deze brief ook aan de leden van de Tweede Kamer gestuurd, en naar de landelijke pers.
Bijgaand de brief, en een samenvatting van de verslagen die we van jullie hebben ontvangen.

Brief Spreekuren aan minister Kamp

Samenvatting spreekuren

Intimidatie van particuliere tegenstanders windmolens

Als individu in beroep gaan bij de Raad van State?
Er zijn voorbeelden bekend van burgers bij wie een deurwaarder aanklopte met een bevelschrift om dit beroep in te trekken, op straffe van…… “gerechtelijke acties en daarmee gepaard gaande maatregelen, zoals beslaglegging…..
Volledig onterecht uiteraard, maar zo wordt je als onschuldige burger en juridische leek wel enorm geïntimideerd. Vreemd dat er deurwaarders zijn die zich daarvoor lenen…..

Daarom: sluit je aan bij de juridische strijd! Als deelnemer worden acties richting de Raad van State voor je gedaan door De Haan Advocaten. En zij weten wel raad met intimidatie.

nationaal kritisch platform windenergie

In het Energieakkoord is het onderdeel windenergie eenzijdig tot stand gekomen, alleen uitgenodigde organisaties namen aan het gesprek deel. Milieuorganisaties en energiebedrijven zaten aan, maar bijdragen van andere groeperingen zoals de NLVOW en het NKPW waren niet welkom.

De geluidsregels werden fors versoepeld, waarbij het ministerie van VROM er niet voor terugschrok de Tweede Kamer van onjuiste informatie te voorzien. Het gevolg is dat de geluidsnorm bij ons minstens tweemaal zo ruim is als overal elders in Europa.

Lees hier de notie van Notitie Ton Heerts

Laat je HOREN en MAIL naar de 2e kamerleden NU!!

In de Tweede Kamer komt het onderwerp Windparken Veenkoloniën voor de tweede keer in korte tijd weer op de agenda, op 16 december aanstaande.
We willen daarom alle betrokken Tweede Kamerleden voor die datum bestoken met mail, daarvoor vragen we uw medewerking.

Bij stap 3 staat de tekst (deze is inmiddels verzonden als brief aan de Nationale Ombudsman) waarin alle argumenten tegen de windparken keurig staan verwoord. We vragen u om deze tekst te verzenden aan alle (of een deel van de) adressen in de lijst, daarin staan de commissieleden Economische Zaken en Infrastructuur en Milieu genoemd.

Het gaat als volgt:
1. klik op een mailadres in het adressenlijstje, er opent een nieuw mailbericht
2. typ een tekst in, uw eigen tekst of ons Begeleidend schrijven, met een ondertekening
3. voeg als mail bijlage deze brief toe: Brief Nationale ombudsman
4. verzend, en herhaal deze stappen voor de andere mailadressen in het lijstje

HET IS ECHT VAN BELANG OM DIT TE DOEN ZODAT DE LEDEN VAN DE 2E KAMER WETEN WAT U ER VAN VINDT.

Mailadres Naam Partij Commissie
s.gesthuizen@tweedekamer.nl Sharon Gesthuizen SP EZ
r.vermeij@tweedekamer.nl Roos Vermeij PvdA EZ
k.verhoeven@tweedekamer.nl Kees Verhoeven D66 EZ
e.ziengs@tweedekamer.nl Erik Ziengs VVD EZ
bart.deliefde@tweedekamer.nl Bart de Liefde VVD EZ
r.klever@tweedekamer.nl Reinette Klever PVV EZ
Secretariaat.VanVeen@tweedekamer.nl Michiel van Veen VVD EZ
r.heerema@tweedekamer.nl Rudmer Heerema VVD EZ
secretariaat.elias@tweedekamer.nl Ton Elias VVD IM
m.harbers@tweedekamer.nl Mark Harbers VVD IM
b.madlener@tweedekamer.nl Barry Madlener PVV IM
b.dboer@tweedekamer.nl Betty de Boer VVD IM
w.hachchi@tweedekamer.nl Wassila Hachchi D66 IM
j.houwers@tweedekamer.nl Johan Houwers fractie Houwers IM
r.bisschop@tweedekamer.nl Roelof Bisschop SGP IM
r.dijkstra@tweedekamer.nl Remco Dijkstra VVD IM
b.visser@tweedekamer.nl Barbara Visser VVD IM
a.a.dvries@tweedekamer.nl Albert de Vries PvdA IM
d.hoogland@tweedekamer.nl Duco Hoogland PvdA IM
e.smaling@tweedekamer.nl Eric Smaling SP IM
h.krol@tweedekamer.nl Henk Krol 50PLUS IM
Y.Cegerek@tweedekamer.nl Yasemin Cegerek PvdA IM
h.leenders@tweedekamer.nl Henk Leenders PvdA IM
h.veldman@tweedekamer.nl Hayke Veldman VVD IM
m.vhelvert@tweedekamer.nl Martijn van Helvert CDA IM
f.p.wassenberg@tweedekamer.nl Frank Wassenberg PvdD IM
d.graus@tweedekamer.nl Dion Graus PVV IM, EZ
l.jacobi@tweedekamer.nl Lutz Jacobi PvdA IM, EZ
p.ulenbelt@tweedekamer.nl Paul Ulenbelt SP IM, EZ
t.vdekken@tweedekamer.nl Tjeerd van Dekken PvdA IM, EZ
l.vtongeren@tweedekamer.nl Liesbeth van Tongeren GL IM, EZ
s.vveldhoven@tweedekamer.nl Stientje van Veldhoven D66 IM, EZ
c.dik@tweedekamer.nl Carla Dik-Faber CU IM, EZ
j.geurts@tweedekamer.nl Jaco Geurts CDA IM, EZ
marianne.thieme@tweedekamer.nl Marianne Thieme PvdD IM, EZ
a.bosman@tweedekamer.nl André Bosman VVD IM, EZ
e.dijkgraaf@tweedekamer.nl Elbert Dijkgraaf SGP IM, EZ
s.dikkers@tweedekamer.nl Sjoera Dikkers PvdA IM, EZ
h.lodders@tweedekamer.nl Helma Lodders VVD IM, EZ
j.monasch@tweedekamer.nl Jacques Monasch PvdA IM, EZ
i.dcaluwe@tweedekamer.nl Ingrid de Caluwé VVD IM, EZ
n.klein@tweedekamer.nl Norbert Klein fractie Klein IM, EZ
agnes.mulder@tweedekamer.nl Agnes Mulder CDA IM, EZ
j.c.vos@tweedekamer.nl Jan Vos PvdA IM, EZ

Je kunt hier evt ook nog de bovenstaande lijst,
downloaden;  Commissies EZ en IenM

Brandstofkosten van windenergie, het goed bewaarde geheim.

Elektriciteit uit wind legt beslag op de capaciteit van centrales, die gestookt worden met fossiele, of andere brandstof.  In het onderstaande artikel, windgeheim, is een schatting gemaakt hoeveel extra brandstof dit kost!

Volgens Prof. Alt uit Aachen – dat er in Duitsland 23 GW aan vermogen ‘stand-by’ dient te staan om de fluctuaties in de wind – en dus in de elektriciteitsproductie – op te vangen.

Hierin toont een grafiek van de grootste Duitse windelektriciteitsproducent, E.ON, hoe in een jaar de fractie ‘wind’ van de door haar geleverde stroom fluctueerde tussen de uitersten 0,2% en 38%, van het opgestelde vermogen.

Het volledige rapport windgeheim.

Greenpeace vertelt: halve- en onwaarheden!

Greenpeace vertelt heel veel over klimaat, over hoe de mens omgaat met zijn omgeving, het milieu, of beter: hoe wij er mee zouden moeten omgaan. En natuurlijk, iedereen is begaan met zeehondjes, de ijsbeer, de Noorse woelmuis en wat er nog meer op deze aardkloot rondscharrelt. De mens is gegeven de aarde te bewaken, te beheren: zijn handel en wandel is dus belangrijk.

Wij, de mensen dus, maken er soms wel een rommeltje van, maar dat wil niet zeggen dat de mens geen recht op bescherming mag hebben of opeisen.
Maar: mensen moeten hun kleren zelf maken, koken als enig levend wezen het eten en heeft daar energie voor nodig.
Ook voor verwarming. Ook voor gereedschappen.
Kortom, om te kunnen overleven.

Het recht op gebruik van energie lijkt Greenpeace alleen op de manier die Greenpeace goedkeurt, toe te staan.

Of dat nou weer zo goed gaat?
Bijgaande Greenpeace Waarheden van;
voorzitter Albert Koers NLVOW

 

Windmolens zijn erin gerommeld

Aan de orde was het concept-in- passingsplan van minister Henk Kamp (Economie, VVD) voor de totaal 150 megawatt (MW) aan wind- energie die in de gemeenten Aa en Hunze en Borger-Odoorn moet verrijzen. Het woord ‘inpassing’ is nogal een eufemisme, het gaat om de plaatsing van waarschijnlijk vijftig turbines van zo’n 200 meter hoog in een landschap dat platter dan plat is. Dergelijke staketsels zijn niet in te passen.

Lees hier: Artikel ”Windmolens zijn erin gerommeld” Jaap Kiers – DvhN 21-10-2015