Categoriearchief: Gezondheid

Kom naar de informatie avond van WindNEE

WindNEE is een stichting die zich verweert tegen de komst van Windpark De Drentse Monden en Oostermoer. Zij heeft het initiatief genomen de onrechtmatigheid en ongewenstheid van dit park voor de rechter te brengen.

Het moment is gekomen, de Raad van State heeft een uitspraak gedaan over Windpark De Drentse Monden en Oostermoer. U heeft dit ongetwijfeld gevolgd en kennis genomen van de uitspraak:

het windpark mag gebouwd worden. Dit zal grote invloed hebben op ons aller toekomst.

Wat gaat er nu gebeuren, welke juridische mogelijkheden hebben wij nog? Wat kunt u nog doen?

Al deze zaken zullen worden toegelicht op de informatie avond van WindNee. De Haan Advocaten, die onze zaak hebben bepleit, zullen op deze avond aanwezig zijn om uitleg te geven over de uitspraak, informatie te geven over de nog bestaande mogelijkheden en om uw vragen te beantwoorden.

Uiteraard moet WindNEE ook naar de toekomst kijken. Moet WindNEE doorgaan? En zo ja, in welke vorm? Wie wil ons helpen? Wat zijn uw mogelijkheden op het gebied van planschade en schadeclaims?

 

KOM NAAR DE INFORMATIE AVOND

WOENSDAG 4 APRIL 2018

Aanvang 20.00 uur

Dorpshuis Ous Hoes

Bonnerveen 7 Gieterveen

 

Iedereen is welkom, de avond is openbaar.

Met dank aan de Gemeente Aa en Hunze die de locatie voor deze avond mogelijk heeft gemaakt.

Kom naar de informatie avond van WindNEE

WindNEE is een stichting die zich verweert tegen de komst van Windpark De Drentse Monden en Oostermoer. Zij heeft het initiatief genomen de onrechtmatigheid en ongewenstheid van dit park voor de rechter te brengen.

Het moment is gekomen, de Raad van State heeft een uitspraak gedaan over Windpark De Drentse Monden en Oostermoer. U heeft dit ongetwijfeld gevolgd en kennis genomen van de uitspraak: het windpark mag gebouwd worden. Dit zal grote invloed hebben op ons aller toekomst.

Wat gaat er nu gebeuren, welke juridische mogelijkheden hebben wij nog? Wat kunt u nog doen?

Al deze zaken zullen worden toegelicht op de informatie avond van WindNee. De Haan Advocaten, die onze zaak hebben bepleit, zullen op deze avond aanwezig zijn om uitleg te geven over de uitspraak, informatie te geven over de nog bestaande mogelijkheden en om uw vragen te beantwoorden.

Uiteraard moet WindNEE ook naar de toekomst kijken. Moet WindNEE doorgaan? En zo ja, in welke vorm? Wie wil ons helpen?

Wat zijn uw mogelijkheden op het gebied van planschade en schadeclaims?

KOM NAAR DE INFORMATIE AVOND
WOENSDAG 4 APRIL
Aanvang 20.00 uur
Dorpshuis Ous HoesBonnerveen 7
Gieterveen

Iedereen is welkom, de avond is openbaar.

Hier kun u zich aanmelden voor de nieuwsbrief.

 

Met dank aan de Gemeente Aa en Hunze die de locatie voor deze avond mogelijk heeft gemaakt.

Uitgescholden wegens windmolens?

Trouw besteedt aandacht aan het windpark drama in de Veenkoloniën met een serie artikelen. Zaterdag 4 juni was het eerste artikel al te lezen. Het digitale artikel van Trouw vind je hier: windmolens.trouw.nl

Uitgescholden wegens windmolens?
Vandaag verscheen het vervolg waarin Hans Mentink zijn vertrek als voorzitter van Windpark Oostermoer nader toelichtte. Communicatie; het blijft moeilijk. Naar buiten treden met 2 verschillende verhalen waarom de heer Mentink af ziet van zijn voorzitterschap. Als je intern al niet op een lijn kunt komen, hoe moet dat dan met de omwonenden? Enfin, lees en trek je conclusies.

Uitgescholden wegens windmolens

Geluidsregels windmolens bieden onvoldoende bescherming.

Samenvatting

  • De geluidsregels voor windturbines zijn met ingang van 2011 aanzienlijk verruimd.
  • Dit gebeurde om ruimte voor windenergie te scheppen tegen net aanvaardbare volksgezondheidseffecten; een schoolvoorbeeld van gelegenheidsregelgeving.
  • Voor alle vormen van industrielawaai geldt een norm die bepaald wordt door het geluidsniveau van de omgeving. Alleen voor windmolengeluid is een uitzondering, gemaakt, met een algemene norm die voor landelijk gebied onacceptabel hoog ligt.
  • Windmolens mogen nu binnenshuis overal driemaal zoveel ernstige hinder veroorzaken als snelwegen.
  • Lnight geeft geen extra bescherming voor de nacht.
  • Omwonenden die aan de nieuwe normen (Lden 47 dB) worden blootgesteld zijn gegijzeld. Vertrekken kan niet omdat de woning onverkoopbaar is geworden (Noord- oostpolder, Veenkoloniën).

Lees en huiver De Notitie Geluidsregels!

Laat je HOREN en MAIL naar de 2e kamerleden NU!!

In de Tweede Kamer komt het onderwerp Windparken Veenkoloniën voor de tweede keer in korte tijd weer op de agenda, op 16 december aanstaande.
We willen daarom alle betrokken Tweede Kamerleden voor die datum bestoken met mail, daarvoor vragen we uw medewerking.

Bij stap 3 staat de tekst (deze is inmiddels verzonden als brief aan de Nationale Ombudsman) waarin alle argumenten tegen de windparken keurig staan verwoord. We vragen u om deze tekst te verzenden aan alle (of een deel van de) adressen in de lijst, daarin staan de commissieleden Economische Zaken en Infrastructuur en Milieu genoemd.

Het gaat als volgt:
1. klik op een mailadres in het adressenlijstje, er opent een nieuw mailbericht
2. typ een tekst in, uw eigen tekst of ons Begeleidend schrijven, met een ondertekening
3. voeg als mail bijlage deze brief toe: Brief Nationale ombudsman
4. verzend, en herhaal deze stappen voor de andere mailadressen in het lijstje

HET IS ECHT VAN BELANG OM DIT TE DOEN ZODAT DE LEDEN VAN DE 2E KAMER WETEN WAT U ER VAN VINDT.

Mailadres Naam Partij Commissie
s.gesthuizen@tweedekamer.nl Sharon Gesthuizen SP EZ
r.vermeij@tweedekamer.nl Roos Vermeij PvdA EZ
k.verhoeven@tweedekamer.nl Kees Verhoeven D66 EZ
e.ziengs@tweedekamer.nl Erik Ziengs VVD EZ
bart.deliefde@tweedekamer.nl Bart de Liefde VVD EZ
r.klever@tweedekamer.nl Reinette Klever PVV EZ
Secretariaat.VanVeen@tweedekamer.nl Michiel van Veen VVD EZ
r.heerema@tweedekamer.nl Rudmer Heerema VVD EZ
secretariaat.elias@tweedekamer.nl Ton Elias VVD IM
m.harbers@tweedekamer.nl Mark Harbers VVD IM
b.madlener@tweedekamer.nl Barry Madlener PVV IM
b.dboer@tweedekamer.nl Betty de Boer VVD IM
w.hachchi@tweedekamer.nl Wassila Hachchi D66 IM
j.houwers@tweedekamer.nl Johan Houwers fractie Houwers IM
r.bisschop@tweedekamer.nl Roelof Bisschop SGP IM
r.dijkstra@tweedekamer.nl Remco Dijkstra VVD IM
b.visser@tweedekamer.nl Barbara Visser VVD IM
a.a.dvries@tweedekamer.nl Albert de Vries PvdA IM
d.hoogland@tweedekamer.nl Duco Hoogland PvdA IM
e.smaling@tweedekamer.nl Eric Smaling SP IM
h.krol@tweedekamer.nl Henk Krol 50PLUS IM
Y.Cegerek@tweedekamer.nl Yasemin Cegerek PvdA IM
h.leenders@tweedekamer.nl Henk Leenders PvdA IM
h.veldman@tweedekamer.nl Hayke Veldman VVD IM
m.vhelvert@tweedekamer.nl Martijn van Helvert CDA IM
f.p.wassenberg@tweedekamer.nl Frank Wassenberg PvdD IM
d.graus@tweedekamer.nl Dion Graus PVV IM, EZ
l.jacobi@tweedekamer.nl Lutz Jacobi PvdA IM, EZ
p.ulenbelt@tweedekamer.nl Paul Ulenbelt SP IM, EZ
t.vdekken@tweedekamer.nl Tjeerd van Dekken PvdA IM, EZ
l.vtongeren@tweedekamer.nl Liesbeth van Tongeren GL IM, EZ
s.vveldhoven@tweedekamer.nl Stientje van Veldhoven D66 IM, EZ
c.dik@tweedekamer.nl Carla Dik-Faber CU IM, EZ
j.geurts@tweedekamer.nl Jaco Geurts CDA IM, EZ
marianne.thieme@tweedekamer.nl Marianne Thieme PvdD IM, EZ
a.bosman@tweedekamer.nl André Bosman VVD IM, EZ
e.dijkgraaf@tweedekamer.nl Elbert Dijkgraaf SGP IM, EZ
s.dikkers@tweedekamer.nl Sjoera Dikkers PvdA IM, EZ
h.lodders@tweedekamer.nl Helma Lodders VVD IM, EZ
j.monasch@tweedekamer.nl Jacques Monasch PvdA IM, EZ
i.dcaluwe@tweedekamer.nl Ingrid de Caluwé VVD IM, EZ
n.klein@tweedekamer.nl Norbert Klein fractie Klein IM, EZ
agnes.mulder@tweedekamer.nl Agnes Mulder CDA IM, EZ
j.c.vos@tweedekamer.nl Jan Vos PvdA IM, EZ

Je kunt hier evt ook nog de bovenstaande lijst,
downloaden;  Commissies EZ en IenM

Greenpeace vertelt: halve- en onwaarheden!

Greenpeace vertelt heel veel over klimaat, over hoe de mens omgaat met zijn omgeving, het milieu, of beter: hoe wij er mee zouden moeten omgaan. En natuurlijk, iedereen is begaan met zeehondjes, de ijsbeer, de Noorse woelmuis en wat er nog meer op deze aardkloot rondscharrelt. De mens is gegeven de aarde te bewaken, te beheren: zijn handel en wandel is dus belangrijk.

Wij, de mensen dus, maken er soms wel een rommeltje van, maar dat wil niet zeggen dat de mens geen recht op bescherming mag hebben of opeisen.
Maar: mensen moeten hun kleren zelf maken, koken als enig levend wezen het eten en heeft daar energie voor nodig.
Ook voor verwarming. Ook voor gereedschappen.
Kortom, om te kunnen overleven.

Het recht op gebruik van energie lijkt Greenpeace alleen op de manier die Greenpeace goedkeurt, toe te staan.

Of dat nou weer zo goed gaat?
Bijgaande Greenpeace Waarheden van;
voorzitter Albert Koers NLVOW

 

Windmolens zijn erin gerommeld

Aan de orde was het concept-in- passingsplan van minister Henk Kamp (Economie, VVD) voor de totaal 150 megawatt (MW) aan wind- energie die in de gemeenten Aa en Hunze en Borger-Odoorn moet verrijzen. Het woord ‘inpassing’ is nogal een eufemisme, het gaat om de plaatsing van waarschijnlijk vijftig turbines van zo’n 200 meter hoog in een landschap dat platter dan plat is. Dergelijke staketsels zijn niet in te passen.

Lees hier: Artikel ”Windmolens zijn erin gerommeld” Jaap Kiers – DvhN 21-10-2015