Categorie archief: Draagvlak

Uitgescholden wegens windmolens?

Trouw besteedt aandacht aan het windpark drama in de Veenkoloniën met een serie artikelen. Zaterdag 4 juni was het eerste artikel al te lezen. Het digitale artikel van Trouw vind je hier: windmolens.trouw.nl

Uitgescholden wegens windmolens?
Vandaag verscheen het vervolg waarin Hans Mentink zijn vertrek als voorzitter van Windpark Oostermoer nader toelichtte. Communicatie; het blijft moeilijk. Naar buiten treden met 2 verschillende verhalen waarom de heer Mentink af ziet van zijn voorzitterschap. Als je intern al niet op een lijn kunt komen, hoe moet dat dan met de omwonenden? Enfin, lees en trek je conclusies.

Uitgescholden wegens windmolens

Brief naar minister Kamp: Verslag spreekuren Windpark

We hebben Minister Kamp persoonlijk op de hoogte gesteld van onze ervaringen bij de spreekuren van de afgelopen weken. Met de vraag wat hij met alle informatie gaat doen.
Aangezien we daar geen goed gevoel bij hebben, hebben we deze brief ook aan de leden van de Tweede Kamer gestuurd, en naar de landelijke pers.
Bijgaand de brief, en een samenvatting van de verslagen die we van jullie hebben ontvangen.

Brief Spreekuren aan minister Kamp

Samenvatting spreekuren

Laat je HOREN en MAIL naar de 2e kamerleden NU!!

In de Tweede Kamer komt het onderwerp Windparken Veenkoloniën voor de tweede keer in korte tijd weer op de agenda, op 16 december aanstaande.
We willen daarom alle betrokken Tweede Kamerleden voor die datum bestoken met mail, daarvoor vragen we uw medewerking.

Bij stap 3 staat de tekst (deze is inmiddels verzonden als brief aan de Nationale Ombudsman) waarin alle argumenten tegen de windparken keurig staan verwoord. We vragen u om deze tekst te verzenden aan alle (of een deel van de) adressen in de lijst, daarin staan de commissieleden Economische Zaken en Infrastructuur en Milieu genoemd.

Het gaat als volgt:
1. klik op een mailadres in het adressenlijstje, er opent een nieuw mailbericht
2. typ een tekst in, uw eigen tekst of ons Begeleidend schrijven, met een ondertekening
3. voeg als mail bijlage deze brief toe: Brief Nationale ombudsman
4. verzend, en herhaal deze stappen voor de andere mailadressen in het lijstje

HET IS ECHT VAN BELANG OM DIT TE DOEN ZODAT DE LEDEN VAN DE 2E KAMER WETEN WAT U ER VAN VINDT.

Mailadres Naam Partij Commissie
s.gesthuizen@tweedekamer.nl Sharon Gesthuizen SP EZ
r.vermeij@tweedekamer.nl Roos Vermeij PvdA EZ
k.verhoeven@tweedekamer.nl Kees Verhoeven D66 EZ
e.ziengs@tweedekamer.nl Erik Ziengs VVD EZ
bart.deliefde@tweedekamer.nl Bart de Liefde VVD EZ
r.klever@tweedekamer.nl Reinette Klever PVV EZ
Secretariaat.VanVeen@tweedekamer.nl Michiel van Veen VVD EZ
r.heerema@tweedekamer.nl Rudmer Heerema VVD EZ
secretariaat.elias@tweedekamer.nl Ton Elias VVD IM
m.harbers@tweedekamer.nl Mark Harbers VVD IM
b.madlener@tweedekamer.nl Barry Madlener PVV IM
b.dboer@tweedekamer.nl Betty de Boer VVD IM
w.hachchi@tweedekamer.nl Wassila Hachchi D66 IM
j.houwers@tweedekamer.nl Johan Houwers fractie Houwers IM
r.bisschop@tweedekamer.nl Roelof Bisschop SGP IM
r.dijkstra@tweedekamer.nl Remco Dijkstra VVD IM
b.visser@tweedekamer.nl Barbara Visser VVD IM
a.a.dvries@tweedekamer.nl Albert de Vries PvdA IM
d.hoogland@tweedekamer.nl Duco Hoogland PvdA IM
e.smaling@tweedekamer.nl Eric Smaling SP IM
h.krol@tweedekamer.nl Henk Krol 50PLUS IM
Y.Cegerek@tweedekamer.nl Yasemin Cegerek PvdA IM
h.leenders@tweedekamer.nl Henk Leenders PvdA IM
h.veldman@tweedekamer.nl Hayke Veldman VVD IM
m.vhelvert@tweedekamer.nl Martijn van Helvert CDA IM
f.p.wassenberg@tweedekamer.nl Frank Wassenberg PvdD IM
d.graus@tweedekamer.nl Dion Graus PVV IM, EZ
l.jacobi@tweedekamer.nl Lutz Jacobi PvdA IM, EZ
p.ulenbelt@tweedekamer.nl Paul Ulenbelt SP IM, EZ
t.vdekken@tweedekamer.nl Tjeerd van Dekken PvdA IM, EZ
l.vtongeren@tweedekamer.nl Liesbeth van Tongeren GL IM, EZ
s.vveldhoven@tweedekamer.nl Stientje van Veldhoven D66 IM, EZ
c.dik@tweedekamer.nl Carla Dik-Faber CU IM, EZ
j.geurts@tweedekamer.nl Jaco Geurts CDA IM, EZ
marianne.thieme@tweedekamer.nl Marianne Thieme PvdD IM, EZ
a.bosman@tweedekamer.nl André Bosman VVD IM, EZ
e.dijkgraaf@tweedekamer.nl Elbert Dijkgraaf SGP IM, EZ
s.dikkers@tweedekamer.nl Sjoera Dikkers PvdA IM, EZ
h.lodders@tweedekamer.nl Helma Lodders VVD IM, EZ
j.monasch@tweedekamer.nl Jacques Monasch PvdA IM, EZ
i.dcaluwe@tweedekamer.nl Ingrid de Caluwé VVD IM, EZ
n.klein@tweedekamer.nl Norbert Klein fractie Klein IM, EZ
agnes.mulder@tweedekamer.nl Agnes Mulder CDA IM, EZ
j.c.vos@tweedekamer.nl Jan Vos PvdA IM, EZ

Je kunt hier evt ook nog de bovenstaande lijst,
downloaden;  Commissies EZ en IenM

Avondwake van windnee op zaterdag 19 september

schuif aan bij de
avondwake van windnee; zaterdag 19 sept. van19.00 tot23.00 uur
op parallelweg langs N33 tussen Nieuwediep en Gieterveen.

Een windmolenpark in de Veenkoloniën? Dat nooit! Ruim tachtig procent van de bevolking in ons gebied is tegen de plaatsing van de mega windturbines, maar hun mening wordt door de regering genegeerd. Kernwaarden als rust en ruimte dreigen te worden verkwanseld voor het geldelijk gewin van enkelingen.

* U bent welkom tussen 19.00 en 23.00 uur en u mag zo lang of kort blijven als u wilt.
* Komt u met de auto, volg dan de instructies van de verkeersregelaars en parkeer tussen de bomen.
* Neem een lichtje mee zoals dat past bij een avondwake. Let op: geen open vuur!!
* Consumpties mogen worden meegebracht en genuttigd, met uitzondering van alcoholische dranken (de actie is geen dorpsfeest of soortgelijks, maar draagt een waardig karakter).
* Het nadrukkelijke verzoek is om het waardig karakter niet te verstoren met overbodig lawaai (muziek e.d.).

Laat massaal in stilte uw stem horen en schuif aan bij deze avondwake!

Zie flyer AVONDWAKE en juridisch sept 2015

Minster Kamp heeft gesproken. Wat doet u!

Op maandag 9 februari 2015 heeft minister van Economische Zaken Henk Kamp zijn besluit bekend gemaakt om in de veenkoloniën een windpark van 150 Megawatt te realiseren.
De inwoners van het gebied, actiegroepen en gemeenten zijn verbijsterd over dit besluit. De resultaten van het draagvlakonderzoek die in december 2014 bekend werden geven aan dat 72% zeer negatief en ruim 80% van de omwonenden negatief staat ten opzichte van de plannen voor een windpark. Economische Zaken heeft bij het aanwijzen van dit gebied als zoekgebied voor windenergie in 2010 draagvlak als voorwaarde genoemd. Die voorwaarde wordt kennelijk even vergeten als het niet uitkomt.

De volgende stap zal de Milieu Effect Rapportage (MER) zijn. Wij verwachten dat die rond de zomervakantie wordt gepubliceerd.

U kunt daar een zienswijze (bezwaar) op maken. Doet u dat vooral, wij zullen u helpen waar nodig!

Wij roepen u op om kenbaar te blijven maken dat u deze windparken niet wilt! Steun ons in deze strijd en meldt u aan voor als deelnemer aan het Juridische Traject.

Antwoorden Fracties Gemeenteraad Aa en Hunze Draagvlakonderzoek.

WindNEE heeft de fracties van de partijen in de Gemeenteraad aangeschreven die op de raadsvergadering va 16 december jl. vastgehouden hebben aan de gebiedsvisie. Ondanks het feit dat het draagvlakonderzoek uitwees dat driekwart van de mensen in het gebied tegen de komst van een windmolenpark is.

Brief WindNEE aan fracties gemeenteraad.

Inmiddels heeft WindNEE antwoord ontvangen van Combinatie Gemeentebelangen (CGB) en VVD. Groen Links heeft GEEN antwoord gegeven.

Men heeft getracht al onze vragen met aandacht te beantwoorden;
Samenvatting Antwoord fracties.

De volledige brieven van de VVD en CGB;
Antwoord VVD 7 januari 2015
Antwoord CGB 30 december 2014
– Groen Links heeft GEEN antwoord gegeven.